Aj o tom, prečo nejem mäsko -:)

Dnes ráno som vstala o 5:00 aby som mohla dať “ na papier“ písmenká, ktoré sa mi nakopili včera a budú sa týkať témy jedla. Jedlo je úžasná vec, môže byť určite zážitkom a ja ho aj tak teraz vnímam. Väčšinou to ale znamená, že som posledná pri stole -:)) ale poďme od začiatku.

Teraz už viem, že v mojom prípade niektoré veci vnímam skôr ako im rozumiem -:) prichádzajúce potvrdenia sú odmenou a na tento „spätný chod“ som si zvykla a nebránim sa mu, ba čo viec – dôvera sa neustále zvyšuje -:)) Pred troma rokmi po prvej onkologickej operácii prsníka, ktorú som absolvovala na Slovensku som sa došuchtala druhý deň po prebudení z narkózy do spoločnej jedálne a tam som s hrôzou zistila “ že nejem mäso“. Možno sa vám to bude zdať smutno-smiešne, ale mne do smiechu nebolo, lebo dovtedy môj jedálniček tvorilo prevažne mäsko a zeleninka nebola práve najobľúbenejšia časť na tanieri. Našťastie oproti mne sedávala pani, ktorá jedla mäsko a nejedla prílohy, takže nasledujúce dni sme si to menili -:) Po návrate z nemocnice som prežívala dosť silné emočné obdobie, stravovala som sa výlučne doma a v podstate som sa celé dni zaoberala varením a jedením. Musím podotknúť, že som prirodzene štíhla, nikdy som stravu nekorigovala, V tento moment by sa mohlo zdať, že som sa prirodzene stala vegetariánkou, ale nie -:) v skutočnosti mi príprava stravy zaberala celé dni, pretože zelenina ma nezasítila, ovocie som jedla na kilá a nemohla som sa na dlho vzdialiť z domu lebo ma prepadával hlad -:)) Keď som bádala po príčine, zistila som obmedzenia dnešných lekárov, pretože jediné, čo ich napadlo, že ma poslali na gastrológiu – lebo však jedlo = žalúdok, žalúdok = gastrológia, logika. Ak nemáte odpoveď na to, čo robíte a robíte to, asi bude problém v hlave -:) nie v žalúdku. Trvalo mi asi dva mesiace, kým som si urobila jedálniček, ktorý mi zabezpečoval voľnosť aspoň na pár hodín z domu, keďže som bola na PN, dalo sa. Moja všeobecná lekárka na bežnej kontrole nevyzerala o nič múdrejšia, ale napokon, nemohla som nič stratiť, takže som jej dala otázku, či mi nevie poradiť čo s tým. Necítila som sa „ako ja “ -:) Dala mi kontakt na kliniku akupunktúry v Bratislave a tu som sa stretla po prvý raz s komplexným pohľadom na ľudské telo a konečne sa ku mne pristupovalo ako k bytosti a nie ako k žalúdku, prsníku, mozgu…Nie – mäsko som jesť nezačala -:)) ale tu začala moja cesta prebúdzania.

http://www.akupunktura.sk/naturalna-medicina/

Po prvotných týždňoch tápania, hladovania a ukotvovania v novom, som pocítila prílev energie, čistoty, novoty. Ľudia ma upozorňovali, že mám odrazu „akési čisté modré oči“ -:) ale takisto ma upozorňovali, že robím chybu, keď nejem mäso. Keďže som roky bola mäsožravec a moje pochopenie pre ľudí je v smere prejavovania široké, nezazlievam im to, určite to robili v dobrej vôli a snahe usmerniť ma na cestu pokánia -:)) Po čase sa mi zostril čuch a chuť, odrazu mi tiekli sliny pri pohľade na zeleninu v regáloch, to myslím zažilo spústa ľudí, ktorí takto zmenili stravu. Vedľajšie účinky sa však dostavil tiež a doma som prestala variť mäsko. Nieže by som nechela iným dopriať –  mäsko mi začalo smrdieť a nerozoznala som, či je to mnou alebo ním -:)) Pre zdravie rodiny sa manžel prispôsobil a mäsko si objednáva, keď obedujeme v reštaurácii. Nejedenie mäsa je ešte jednou pomôckou v tomto živote, barlička pre tých, ktorý nevedeia spomaliť -:) Keď idem do mesta, dopredu premýšľam kde sa naobedujem a nikdy nenavšetvujem rýchle občersvtenia. Jedlo si absolútne vychutnávam a stalo sa pre mňa pôžitkom. Mohlo by sa zdať, že k zmene stravovania ma doviedla choroba, možno narkóza, stres tela s diagnózy…Zmenila som svoju stravu “ z vnútorného cítenia“, diagnóza len podporila moje vnímanie.

Pred časom som našla na stránke jednej mojej priateľky, čím ju pozdravujem -:) ahoj Renato., u ktorej som bola na pobyte na zvláštnom energetickom mieste ( o tom neskôr ) , našla som tam krátke video, ktoré je presnou odpoveďou, prečo nejem mäsko.

https://www.youtube.com/watch?v=T3yRg_rnVwA

Áno, toto je dôvod, ktorý som najprv precítila a teraz žijem. Viem, že môj príspevok má význam -:)

A pre tých odvážnych mám film na zamyslenie, neodporúčam vegetariánom a ľuďom veľmi citlivým, nájdete ho na You Tube, je to film experimentálny, so známymi českými hercami a bez slov. Našla som ho, keď som v nemocnici po druhej operácii napísala poviedku Krava

SKŘÍTEK

Pekný deň a dobrú chuť -:)

Zdieľajte ...