Alternatívy alebo akceptujte naše rozhodnutia ( platí pre obe strany )

Sviňucha chrípka ma celkom dosť potrápila, ale zároveň mi dala časovú možnosť pozrieť si na you tube pár videí, z ktorých ma zaujali videá s MUDr. Šulom ( link v sekcii Zaujalo ma ) o imunite a liečení, ktoré spadá momentálne do „alternatív“, ale mne to dáva logiku a určite to bolo pre mňa inšpiratívne. Ale ako to niekedy ( asi vždy ) býva, každý si vyberie nejaký moment, ktorý v ňom individuálne zarezonuje. Preto v konečnom dôsledku názory ľudí na jedno a to isté video môžu byť rozličné, podľa toho, čo si konkrétne „všimli“ -:) Pár dní mi trvalo, kým vo mne dozrieval tento článok a dnes bola spúšťačom moja kamarátka, ktorá mi  „vesmírnou poštou“ dala impulz v podobe rovnakej témy. Keďže všetky moje vnímania sa točia okolo prežitého, posledné týždne riešim rozhodovanie medzi alternatívami, našťastie už nie tak v hraničnom zaťažení a pri vedomí . Rozhodovanie medzi klasickou medicínou a jej alternatívami nie je tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá.

Každý onkologický pacient sa vždy stretne s dobre mienenými radami ostatných, o ktorých som už písala na začiatku blogu, alternatívne liečenie nevyjímajúc. Ja osobne vnímam túto tému tak, že prežitie onkologickej liečby a jej precítenie je neprenosné. Ja viem, píšem si tu blog, preciťujem vedomú prítomnosť a duchovný rozvoj, podporujem myšlienky zodpovednosti a bla,bla,bla…a potom pozri na ňu, ide si liečiť svoju diagnózu cez klasickú onkológiu -:) Takže aby som to dala na pravú mieru – akceptujem a mám v pláne ponoriť sa do možných alternatív liečby a ďalšieho duchovného rozvoja, tiež hľadám informácie na moje otázky o fungovaní tela v spojení mysle a emócií, nielen vo všeobecnom vnímaní ale teraz už aj s hľadaním možností mojej konkrétnej súčinnosti. Keď som dopozerala video a poslala link svojim kamoškám z onkológie, docvaklo mi, že každý pozeráme z iného okna a jednoduchá informácia, že najškodlivejšia je chemoterapia, môže slabšiu povahu prekotiť a spytovanie svedomia môže nastoliť príval pochybností, ktoré napokon spustia úplne inú, nežiadúcu  lavínu… Takže si dovoľujem z pohľadu mnou prežitého vyhlásiť že alternatívna medicína funguje, verím v duchovnú možnosť opravy ( sama som počas liečby opravovala -:), mám za sebou rok duchovného posunu a uvedomovania chybných nastavení, taktiež prísunu bylinných preparátov na podporu imunity a môjho tela, ktoré lekári katovali , návštev akupunktúry. Je toho veľa, čo som vtesnala do takého obdobia a sú to veľmi hutné zážitky. Pointa . Trvalo mi to ROK. Silne pochybujem, že v období prepuknutia choroby, ktorá bola spustená mojim vnútorným vtedy ešte nevedomím pričinením a vo vysoko agresívnej forme – pochybujem, že som VTEDY obhospodarovala v sebe dostatok LÁSKY, dostatok POCHOPENIA, dostatok VNÚTORNEJ ROVNOVÁHY na rozhodnutia a napokon aj dostatok informácií. Precítila som vnútorne to, že liečba nie je žiaden BOJ ( môžme predsa bojovať sami proti sebe? ), ako to prezentuje spoloč, prijala som s POKOROU svoju ZODPOVEDNOSŤ a pochopila, že ozdravenie musí ísť z vnútra a následne z vonku a prijala som  možnosť prežitia 50 na 50. ALE – Nemyslím si, že by som vtedy ( s vtedajším vnímaním a vedomím ) zvládla vyvesiť na tyčku  bielu zástavu mieru a pokojným krokom v pomalom tempe ísť proti nádoru a pri tom kričať “ máme holé ruce“…Hovorím za seba.

Alternatívy sú vždy. Už som raz písala a stojím si za tým, že každá z nás sama nájde dôvod, zmysel a cestu zo svojho ochorenia. Pre každú sú prichystané rozličné cesty a je zbytočné a nerozumné mať pocit viny za ten svoj výber ( okrem toho, že vinu už ani neberieme vážne ). To určite neznamená, že ako baránok prijmem všetky „lekármi naplánované a vedeckou praxou overené“ postupy a nechám si odfakliť všetko, čo pôjde – veď čo AK by. Skutočnosť, že niekedy to bez akútnej lekárskej liečby nejde je však v pozemskom čase prítomná. Nepoznám plán svojej Duše, nie a nie sa s ňou plnohodnotne spojiť, takže „prázdne miesta“ sa snažím nacítiť. Žiadna zo žien by si nevybrala voľbu nepríjemnej a naozaj ťažkej lekárskej liečby s prípadnými poškodeniami,  ale radšej by si luhovala čaj s bylinkami a meditovala – ak by sme v danom momente boli dostatočne pripravené. Ale aký by to bol PROCES, VÝVOJ bytosti, ktorá túto chorobu má zvládnuť a nájsť zmysel, ak by bola JEDNA správna cesta. Skutočnosť, že s onkológom nebudem preberať alternatívnu medicínu ( aj keď ju prevádzkujem – od kedy mi na ožarovaní s hrôzou skoro zakazovali používanie BIO rakytníkového oleja, ktorý úspešne mne fungoval -:) sme prijali skoro všetci v praxi rýchlo a myslím, že nám to už ide v celku slušne na tejto strane -:) No stretla som sa aj s ľuďmi, ktorí sa pasujú za duchovných a jedným vrzom neváhali prejaviť svoju nevôľu ( a možno aj ľútosť nado mnou ) nad mojím rozhodnutím ísť na chemoterapiu a ožarovanie. Zaváňa mi to tak trochu naším starým známym strachom -:) Prichádza doba, keď lekárska medicína bude komunikovať s alternatívcami, na povrch prídu nové informácie o škodlivosti a omyloch vedy, otvoria sa úplne nové možnosti a liečba bude možno časom menej škodlivá. Toto potrebuje vôľu na oboch stranách a otvorenie sa spolupráci, čo sa podľa mňa už začína. Ale nevracajme sa prosím k starému mysleniu prezlečenému za nové, neporovnávajme situácie ani ľudí, nevytvárajme  “ tie správne koridory“, akceptujme rozhodnutia tých druhých – lebo TOTO JE ICH VÝVOJ. To, čo sa jednému môže zdať ako OMYL, môže byť pre druhého CESTA.Teší ma, že ako pôjde vývoj celej tejto kategórie, ženy budú informovanejšie, lepšie pripravené, na inom stupni rozvoja a pripravené na vzájomnú komunikáciu s lekármi aj s ľuďmi, ktorých rady sú práve tie správne. Raz sa lekári aj tak budú musieť vykašľať na onkológiu, nebude to už prioritné, lebo prím budú hrať Vírusy a celá farmaceutická rošáda  začne dookola…-:) ale inak. Podstatné je, aby ženy rozhodovali o sebe pri plnom možnom vedomí a v čo najmenšom strachu a strese, nie je podstatné, ktorá cesta je napokon tá ich.

Takže, tu je link na článok inej ženy, ktorá šla opačným smerom ako ja a dostala sa do toho istého bodu -:) 

http://www.atlantskaskola.cz/clanky/ma-zkusenost-s-rakovinou.htm

 

Zdieľajte ...