Cesta minimálneho odporu

Už pár dní premýšľam, či ten veľký zlom v mojom vnímaní skutočnosti nebude prekážkou pri prijímaní návalu informácií, ktoré prichádzajú vo veľkolepých vlnách a snažia sa utopiť ľudí v nejakom nimi nastavenom režime. Napriek tomu, že jednoznačne som ZA splynutie a mierumilovné prežívanie v tomto našom spoločnom svete, aktuálne nejako nestíham.

Pani Kamila je v strednom veku a má už dlhší čas veľké problémy, vyriešila by to síce pôžička v Prima banke, ale nejako jej to nedochádza a preto my ostatní sme nútení opakovane absorbovať túto informáciu určenú jej, v našom spoločnom étery.  Pre páry, ktoré chcú spečatiť svoj spoločný život spoločným záväzkom som postrehla absolútnu špicu – v Poštovej banke si už TERAZ môžu zobrať Vianočnú pôžičku a nakupovať môžu až po Vianočnom šialenstve, budúci rok, keď budú Novoročné zľavy. A pre mladých je tu pravdaže každoročný kolotoč nákupných zliav v Quatre, môžu nakupovať dnes, zajtra a každý nasledujúci deň, proste nirvána. Súťaž medzi operátormi zatiaľ vyhráva Orange, pesničku s nádherným názvom LOVE ( neznamená to aj peniaze? ) si určite pospevuje veľká časť populácie, pretože  inak sa nateraz ani nedá. Možno by som ešte spomenula ponuku ALZY – záväzok vymenený za nekonečnú aktuálnosť vášho mobilu vždy v najnovšej verzii, bez toho sa predsa nedá existovať, ja to chápem. Staršiu generáciu a ich deti určite oslovia ponuky lekární a jednotlivých farmaceutických výrobkov. Kto by už nechcel vidieť toho svojho seniora ako šantí s vnúčatmi na záhrade, po tom, čo si natrel kolená Voltarenom, alebo by mu nedoprial celé spektrum vitamínov a minerálov, ktoré mu zabepečia nekonečný úsmev a zdravie. Alebo možno …žeby najnovší typ automobilu pre celú rodinu? to by bol darček, hurááá.

Včera som si písala s kamoškami, s ktorými sme ležali na onkológii. Pri dotyku Vianočnej témy, sme si vymenili naozaj úprimné písmenká o plánovanom prežití Vianoc, na ktoré sa tešíme a už teraz vieme, že budú najkrajšie doteraz. Klišé – hlavne, že sme zdraví, my osobne preciťújeme naozaj a žiadne nákupy nás so sebou strhnúť nemôžu -:) Prítomnosť a Láska blízkych nepotrebujú ani darčekové balenie. Napísala som si ich adresy, aby som im poslalal Vianočnú pohľadnicu, písanú, poštou.

Statočne odolávam zaháňaniu do ohrady spoločnej eufórie predvianočných myšlienok a snahy predajcov o telepatické vnútenie akejkoľvek potreby. Chcela by som odignorovať pre mňa nezmyselný posun času novembrových Vianoc. Ale radšej som zvolila cestu minimálneho odporu. Toho roku som splatila pôžičky, po chemoterapii nemám naozaj chuť na akékoľvek pilulky, mobil mám v poriadku a nevlastním vodičák. Okrem toho sa teším už naozaj  „rozšírenému vedomiu“, také množstvo  ponúk som stihla navnímať len  počas večerných správ-:)

Zdieľajte ...