Nežná revolúcia a Sci-fi

S dátumami som mala vždy menší problém -:) už dávno som spozorovala, že môj čas je trochu posunutý vopred ale nevidím to tragicky, veď som rybka šmrncnutá s vodnárom, takže pohyblivosť mám danú do vienka. Dnes mi došla téma 17.Novembra, teda „aj“ -:))

Nežnú revolúciu som prežila zatvorená doma, nad žehliacou doskou a kopou plienok. Moja prvorodená dcéra sa narodila v lete, takže je možné povedať, že dve generácie našej vetvy túto udalosť prešvihli. Ja sama som z rodiny česko-slovenskej a vždy som vnímala prepojenie inteligencie a múdrosti môjho otca, ktorý rozprával po česky a krásy a prirodzenej živelnosti mamy slovenky. Pri žehlení plienok a správach z rádia, ktoré bolo jediným spojením s vonkajším svetom,  som absolútne nechápala o čo kráča. Kým som ja v polospánku nad vaňou plnou plienok cedila posledné sily, v rádiu ospevovali nežnú revolúciu a štrnganie kľúčov mi zhoršovalo moju migrénu. Až prišiel deň, keď som zmeravela a pri živom vystúpení Karla Kryla v telke mnou prešiel vodopád zimomriavok, búrka emócií zdvojnásobená laktačným prostredím ma úplne ohromila a mne odrazu docvaklo. Všetky jeho piesne som vedela naspamäť, kultové veci od táborákov, z rádia Slobodná Európa, ktoré som chytala potajomky a odrazu mi došlo, že je čas „uveriť“. Niečo nepoznané a nikdy nežité prichádzalo masovo a každému z nás sa otvorila myseľ v inom čase a na inom mieste-:) Nemusela som byť na námestí ani držať za ruku vedľa stojaceho, odrazu som bola spláchnutá vodopádom spoločného a bez ohraničenia miesta som vnímala to spojenie. A prebudenie.

Pred pár rokmi som držala v ruke svoj prvý Sci-fi román. Tlstú knihu som si kúpila pred dovolenkou po dlhom chodení po kníhkupectve, padla mi do oka, aj keď toto nebola moja “ šialka kávy“ -:). Kniha sa volá BUDÚCNOSŤ od Dmitrya Glukhovskeho, má 526 strán a myšlienku tak veľkolepú ako je počet strán vám autor naservíruje až na posledných stranách. Zato rezonancia a pocit hĺbky vo vás trvá ešte dlho po jej prečítaní. Že čo má Nežná revolúcia spoločné so Sci-fi románom? -:) Pre mňa dve nezávislé momenty, ktoré mi doniesli odkaz, že všetko, ale že úplne všetko, čo sme si nepripúšťali a zdalo sa nám ne-uskutočniteľné, ne-mysliteľné, ne-normálne, ne-skutočné, to všetko ( je) môže byť pravda. Nasledovalo navnímanie vnútornej Pravdy z filmu  MATRIX alebo úžasného vizuálne-pocitového  zážitku z kinohitu AVATAR, bolo by toho veľa…PRÍTOMNOSŤ nám prináša nové pochopenia, otváranie myslí smerom k doposiaľ neprijímanému, od-čarovávanie doteraz vnímaných „ezoterických“ vnemov, prejavovanie Pravdy v jej nekonečnom rade  paralel, od-tabuizovanie tém, ktorým nikto neveril a v neposlednom rade potvrdzovanie týchto prejavov v našom svete prejavovaním v prítomnosti.

Ak by ste si chceli preskúšať ako ďaleko ste v otvorení mysle a vnímaní možného, dávam vám k príkladu prejavenie mladej slovenky Veroniky Mihálkovej, z generácie vo veku mojich detí, na ktoré som narazila a ktoré ma očarilo priamočarosťou, akú môžte očakávať od detí Nežnej revolúcie -:) A ak za oknom uvidíte lietajúci tanier, nebežte hneď za psychiatrom -:)

https://www.youtube.com/watch?v=tqtOTIlA1sw

Pretože to, čo dnes považujete za ne-skutočné sa zajtra môže stať prejavenou Pravdou -:)

Zdieľajte ...