Ukotvovanie a „straty“

Ráno som vstala s pocitom, že nad mojou hlavou v rade tlačiac sa, stoja nové články a napriek tomu, že som sa chcela na tejto stránke venovať veciam prežitým, neustále ma to hádže do prítomnosti, akokeby sa minulosť zároveň mazala s posunom vpred. Sadla som za notbuk a vybrala si z hornej ponuky tému, ktorá vo mne rezonuje, pretože sa dotýka vnímania pred a po prežití onkologického zážitku a zároveň  skutočnej prítomnosti, keď je potrebné sa späť zaradiť do pracovného procesu, ktorý stále trvá a zabezpečuje finančné zázemie tu. Keďže pretlak v mojej hlave je obrovský, napadlo ma, že najprv asi budem musieť písať články a potom im dať nadpis, avšak najprv som mala nájsť obrázok. Takže som zadala do googlu “ ukotvenie mysle“ a okamžite som v spleti obrázkov našla tento -:) Keď som si ho sťahovala pozrela som sa na zdroj a zistila som, že je to zo stránky mojej kamarátky, u ktorej som prežila pobyt na Šumave, na zvláštnom energetickom mieste -:)) bez prekvapenia som sa preklikla na jej stránku a zistila som, že je tam nový článok s touto témou.Takže aby sme sa nedopustili plagiátorstva – článok som nečítala a pokúsim sa vyjadriť svoje vnímanie a zároveň ale použijem jej obrázok – asi máme rovnakú databázu -:))) Vy si ho môžte však prečítať -:)

http://www.informaceodjinud.estranky.cz/clanky/ukotveni-noveho-vedomi/svoboda-zacina-ve-vasi-mysli.html

Som práve v jednom z nie jednoduchých období a napriek tomu, že celý život som samostatne riešila prichádzajúce „problémy“, teraz je to iné. Po ukončení onkologickej liečby sa človek, ktorý to vnímal ako ja  „prepne“. Transformácia celej osobnosti je prerod, obrátenie všetkého naruby, zbúranie všetkého, čomu ste verili, pomalé rozsýpanie hodnôt, o ktoré ste sa nielenže opierali ale aj celý svoj život vydávali energiu na ich tvorbu. Odrazu mi došlo, že z pohľadu dneška, nič čo som stavala v minulosti, vlastne nie je použiteľné -:) U mňa konkrétne sa to prejavilo absolútnym nezáujmom o svoju pôvodnú profesiu v jej pôvodnom prevedení, ktorú som nadovšetko milovala a ktorá mi pridala aj na  prečerpaní energie, keďže moje vnímanie skutočnosti bolo poznačené Egom, ktoré mi neustále navrávalo, že to ako to urobím ja sama, neurobí tak dobre nikto -:)) Toto som vnímala u mnohých podnikateľov, my ženy to máme však ťažšie, pretože energeticky sme stavané inak a na iné. Doba priniesla zmenu pozícií a preberanie mužských vzorcov správania, ktoré nás zaťažujú a berú si napokon svoju daň, v podobe väčšinou ženských chorôb, lebo tie sa spájajú so vzťahmi a zo vzťahmi k mužom. Pohybovala som sa v prevažne mužskom prostredí a vydávanie energie sa stupňovalo, až kým organizmus nedošiel na hranicu svojich síl, ktorá logicky je nižšie ako u mužov, ktorým Príroda nadelila viac sily a aj iný spôsob energetickej rovnováhy pri jej vydávaní. Po liečbe, keďže som sa liečila v zahraničí ( CZ ), moja finančná situácia odrážala postupy slovenských zdravotných poisťovní, ktoré vám nasľubujú rovnosť liečby v celej EU -:)) K strateniu istôt sa pridal aj predaj môjho bytu, v ktorom som vychovala deti a prežila turbolencie vtedy nevedomého života. Mimochodom – v tomto byte sa mi aj prvý raz stalo, že mi „z hora“ prišiel príval informácií, bol to taký pretlak, že som zobrala prvý pracovný zočit, čo bol po ruke a spisovala, všetko, čo prichádzalo, bol to riadny guláš -: )) Predaj nehnuteľnosti je tiež strata „istoty“. Istoty, ktorá už dnes nefunguje, patrí do starého sveta, patrí k istotám minulosti.

Na onkológii vám stačí mať istotu, že DNES ste tu -:) po príchode späť, pomaly a postupne siahate po istotách minulých, asi zo zvyku. Veľkú dilemu som mala v súvislosti s prácou, kedže po liečbe mám plnú hlavu „vyšších vecí“, práca sa mi javila dosť prízemná a moja nechuť k profesii, zatiaľ dokonale skrývaná pred ostatnými, mi dosť sťažovala život. Mala som pocit, že toto nie je to, čo cítim, že to nepatrí k DNES. Ekonomika na Slovensku prešla za tie roky, čo v nej robím veľkým prerodom a to, čo z nej ostalo mi vôbec „nevonia“. Potom mi to došlo. Nejde o to, prepnúť sa do vyššieho módu a stratiť sa v objeme informácií a prežitkov, ktoré čoraz častejšie budú sprevádzať prebúdzenie jednotlivcov, spolu s tým, ako začne jednotný posun. Ide o to, aby sme sa dokázali „ukotviť“ , keď strácame staré istoty a máme tendenciu zostávať vo výškach, kde sa nás problémy tu dolu nedotknú. Aj ja som sa prebudila do rána, keď som pochopila, že spojenie so životom v tomto tele sa nepreruší -:) ukotvovanie pre mňa znamená hľadanie pre mňa optimálneho spojenia práce, ktorá ma živí a písania, ktoré sa mi nateraz javí ako prvý schodík k nájdeniu novej „práce“, ktorá ma baví a snáď prinesie niekomu pohľad, ktorý zabezepčí jeho posun o malinký krôčik ďalej. Mám za to, že úlohou dnešného dňa je ukotvovať sa a postupne spriadať novú formu žitia tu a teraz. My, čo sme prešli tvrdým prerodom v rámci onkologickej choroby, to máme trochu „seknuté“, asi viac vnímame tú HRANICU, ale nemení to nič na tom, že sme v tom všetci spolu -:)

Zdieľajte ...