Zdravé a krásne prsia alebo s krížikom po funuse ? -:)

Tuším dnes vykukne slniečko, za oknom sa už o čosi pokúša a ja som rada, lebo tento mesiac aspoň za mňa – nedýchal zrovna záplavou svetelných pozitívnych myšlienok. Dnes sa vyjadrím k téme zdravé a krásne prsia. Len si chlipnem kávičky. Ano, niekto má prsia zdravé, určite pridaná hodnota, keď sú aj krásne. Ja mám prsia MENTOR. Takže by sa mohlo zdať, že do toho nemám čo kecať, ešte že je to môj blog – 🙂

Trochu som si vypožičala názov zo stránky, na ktorú som narazila a ktorá ma priviedla k tomuto zamysleniu. Potešilo ma, že tak ako sa na tento svet kľube spústu prebudených ľudí, menia sa aj prúdy informácií a rozširuje sa vnímanie celistvosti našej bytosti a tela, pretože tam šípim Pravdu. Mne osobne nesadli manifestácie za zdravé ženské prsia a hlavne PROTI ochoreniu, na ktorých sa vypúšťajú balóniky na pamiatku tých, ktorí to nezvládli a na znak „spolupatričnosti a cítenia“ sa obliekajú tričká rovnakej farby. Môj osobný pocit z týchto akcií bol vždy tak trochu „jedna masa – neadresný hlas ľudu“. Určite majú svoj dopad na iných a vážim si prácu aktivistov v takýchto organizáciách, ale toto naozaj nie je „moja šialka kávy“. Po všetkom prežitom a precítenom, ja vnímam ženské prsia ako prirodzený indikátor toho, ako má žena-bytosť v tomto vtelení ( a možno aj predošlých )zvládnuté vzťahy k sebe samej, k mužom partnerom, k matke, k svojim emóciám a skrytým strachom. Bohužiaľ moja generácia nemala toľko možností precítiť celistvosť, preto cesta za zdravé prsia viedla len cez vyšetrenia mamografom, punkciu žľazy alebo vákuovú mamotopiu…atd. Vtĺkali nám do hlavy, že mechanická prevencia je tá jediná cesta. Rýchlejšie, častejšie, skôr, nie neskoro – tak mi to trochu zaváňa klasickým spôsobom naháňania nevedomých bytostí do prúdu Systému. Dnes už málokto pochybuje, že za lekárskou mašinériou nestoja Aj „prašule“ farmaceutických spoločností -:) Som veľmi rada, že dnešný “ čas prepájania doteraz opozičných častí“ zasiahol aj vnímanie zdravia pŕs v celistvom pohľade na našu ženskosť. Teší ma, že vznikajú nové náhľady a informovanosť na poli toho, čo všetko môžme urobiť pre svoje zdravé prsia v prvom rade my sami – ženy. Lebo to je to, čo mi tak trochu chýbalo v prevencii, tá osobná zodpovednosť za zdravé prsia, ktorá nespočíva len v tom, zapísať si termín nasledujúceho mamografu. Je toho o mnoho viac, až sa niekedy zapotím, keď na to pomyslím -:) Záujem o informácie a Vedomé usmerňovanie všetkého, čo sa dotýka tejto témy, pretože je to „moje telo“, aj keď to niekedy lekári v návale pomoci tak nevidia -:) Precítenie zodpovednosti za spracovanie emócií a ochota na sebe pracovať, meniť nájdené chybné nastavenia, kontrolovať nápravu, skúšať nové odbočky, preciťovať ženskosť …uuuffff…Z aktuálneho miesta mojej cesty by sa niekomu mohlo zdať, že mám možnosť nadhľadu, ale to nič nemení na tom, že potreba osobnej časti práce je stále prítomná -:) Prítomnosť virtuálnych realít v danom momente, mi stále dýcha na krk a každá sekunda v tomto vtelení je križovatkou rozhodnutí. A na to treba kondičku -:)

Na stránke Ivety Kučerovej nájdete prepojený náhľad na ženské zdravie a to mi je sympatické. Práca s mladými ženami, budúcimi matkami v energiách prijatia svojej ženskosti sa mi jednoducho páči -:)

www.zivaradost.cz

Zdieľajte ...