Aký bol let 2020

Nad sedadlami v lietadle sa rozsvietila červená značka “ pripútajte sa „.

Nečuteľne sa zakrádal po špičkách palubou lietadla a obzeral sa v priestore, snažiac sa nepremrhať príležitosť. Ak bude mať dnes šťastie, užije si príjemný let -:) Keby sa našla vhodná myseľ, kde by sa tichúčko uhniezdil a pohodlne rozvalil ako na pohovke na návšteve., rád by pobudol najdlšie ako bude možné. Pohmkával si v rytme hučania motorov a potmehúdsky sa usmieval.

Malý chlapček s rozžiarenými očkami v prvej rade sledoval nabublané oblaky za okienkom, absolútne pohrúžený do pre neho fascinujúcich obrazcov, ktoré vytvárali. Inšpirácia prechádzala plynule z očiek do hlavičky a napĺňala celú jeho predstavivosť. Zvukový signál sprevádzajúci rozsvietenie červenej značky si nevšímal a každý pohyb turbolencie snáď považoval za ďaľšiu z nových hier.

Zaprskal a zlostne sa odtiahol od chlapčeka. Deti ho nikdy nevpúšťali do svojich priestorov, ako keby mali čarovným červeným motúzikom obkolesenú izbičku svojho sveta. Tu bolo „skutočnosťou“ čokoľvek a čokoľvek malo nekonečný význam a priestor, sfarebnosťou a ľahkosťou ničoho. Obchodný cestujúci naľavo vyzeral na lepší objekt. Pomaly sa k nemu priblížil a jemne nakukol dovnútra. Celá bytosť bola skoncentrovaná na opakujúcu sa mantru nejských slovných spojení. V poslednom čase sa mu stávalo čoraz častejšie, že prekvapivo neodhadol vnútro človeka, ktoré nekorešpondovalo s prejavením vonkajšieho obalu. Kedysi si mohol ľahkovážne prisadnúť k takto prejavovanému človeku, ktorý bol otvorený ich spoločnej nálade. Teraz znechutene zvraštil nos, keď pochopil,  myšlienko-pocity zaoberajúce sa niečím medzi „nebom a zemou“, ktoré neutvorili miesto pre jeho vpád.

Obchodný cestujúci na chvíľu precitol, zapol si pás a jedným okom mrkol na červený nápis a potom na letušku. Následne sa opätovne pohrúžil do svojich myšlienok nadskakujúc v rytme turbolencií a možno aj v rytme svojho spomaleného dychu.

Už to začínalo byť znepokojujúce, keď vzadu zbadal starší manželský pár. Obaja vyzerali na sedemdesiat, načo cestujú v takom veku, prebehlo ním nervózne cítenie. Vplýžil sa medzi sedadlá a snažil sa uvelebiť medzi nich. Neskutočné ! Začínal byť čoraz viac namrzený a teraz dokonca pocítil Spolupatričnosť ! , ba čo viac Lásku !. FUJ ! toto teda nebolo pre neho. Turbolencie prichádzali a odchádzali a títo dvaja sa ruku v ruke vznášali spoločne nad nimi, spojenie ich myslí dosiehlo takej koncentrácie, že by sná´d prešiel mužovou hlavou do ženinej ľavej časti hlavy. Každou turbolenciou sa pripravenosť ich oboch zvyšovala a spoločne usmievajúc sa hľadeli priamo dopredu.

Poslednou šanocu bola vymódená blondína v strede lietadla. Vyzerala dostatočnr pestovane, v sexi oblečení, na ruke značkové hodinky a na ústach výrazný červený rúž. To bude ona ! Prisadol si a pozrel do vnútra. Modelka. Konečne ! Tí, čo predávajú ilúzie sú mu najbližší -:) Táto myseľ bude iste prítulná. Blondýnka v mysli preberala dvojdňový harmonogram a pri zvyšujúcich turbolenciách bola šanca, že si ich uvedomí popri tomto povrchnom premýšľaní -:) Odrazu sa však v jej mysli objavil obrázok jej mamy, s jemným úsmevom na perách sa jej srdce rozžiarilo láskou a pomyslela na košíček levandule, ktorý jej nesie ako darček. Na turbolencie úplne zabudla, nechávala sa úplne unášať citom Lásky…

STRACH pochopil, že nájsť vhodného spolucestujúceho bude dnes problém. Let 2020 bol o ničom ! Lepšie časy už boli. S nostalgiou spomínal na časy, keď si ho nič netušiaci Cestujúci sami pozývali do svojich otvorených myslí, nechávali sa ovládať a každou turbolenciou sa zvyšovalo ich chaotické snaženie sa o udržanie nálady a prežitku z cestovania.

Zdalo sa, že Cestujúci pochopili, že turbolencie patria k letu a prestali sa nechávať nimi ovládať.

Nakoniec – pochopili, že celý let aj tak ovláda Pilot -:)

Zdieľajte ...